داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی

داشبورد مدیریتی مجموعه­ ای از اطلاعاتی که برای تصمیم­ گیری یک مدیر اهمیت دارد را در نمودارهای مختلف نمایش می­دهد. به داشبورد مدیریتی، داشبورد استراتژیک نیز می­گویند. در این داشبوردها از اطلاعات به لحظه (real-time data) استفاده میشود. مدیران به وسیله داشبورد مدیریتی، تصویر کلی از سازمان خود خواهند داشت که آن ها را قادر می سازد تا از فرصت ها استفاده کنند و قسمتهایی از کسب و کار را که نیاز به بهبود دارد، شناسایی کنند. داشبورد مدیریتی به عنوان خروجی سیستم هوش تجاری در نظر گرفته می شود.

قابليتهاي عمده :

اين نرم افزار با يک  سيستم BPMS يکپارچه گرديده و کاربران در يک محيط کاربري علاوه برنامه ها، کارها و وظايفشان را نيز انجام خواهند داد.
اين نرم افزار به صورت تحت وب و ويندوز مي‌باشد و بر روي تمام مرورگرهاي مطرح،و سيستم عامل ها بدون هيچ تنظيم خاصي قابل بهره‌برداري و استفاده است.
اين نرم افزار داراي گزارشات در حوزه هاي مختلف مي باشد.
امکان مشاهده گردش کار کار و ردگيري آن براي تمامي کاربران آماده مي باشد.
ارزیابی عملکرد با توجه به برنامه و اقدام بر اساس آن.
تقویت ارتباطات درون سازمانی. داشبوردها ابزارهای مناسبی برای بررسی عملکرد شرکت و پرسنل هستند. از این داشبوردها میتوانید به عنوان پرزنتیشن در جلسات شرکت استفاده کنید.
تقویت ارتباط برون سازمانی. داشبورد مدیریتی ارتباط شما به تامین کنندگان و مشتریان را بهبود میبخشند. از آنها برای نشان دادن وضعیت سازمان به ذینفعان نیز میتوانید استفاده کنید.
صرفه جویی در زمان. وقتی تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید در یک صفحه قابل مشاهده باشد، زمان شما برای وارد کردن دیتا، ساختن گزارشات و ارتباط با واحدهای مختلف به هدر نخواهد رفت.
افزایش عملکرد کارکنان. با ارزیابی عملکرد کارکنان میتوانید خروجی منابع انسانی مثل استعدادها و میزان مشارکت آنها را رصد کنید.
افزایش سودآوری. با فهمیدن اینکه کدام قسمت کسب و کار شما به بهبود نیاز دارد، میدانید که زمان، انرژی و منابع¬تان را در چه قسمتی باید مصرف کنید.
کنترل فرآیند تامین ومدت زمان تامین ، مدیریت نقدینگی مورد نیاز تامین به تفکیک ماه ، کنترل وضعیت سفارش به صورت تعدادی و ریالی از وضعیت کسری های سفارش نشده تا اعلامیه ورود و ورود به انبار
کنترل فرآیند فروش و مدت زمان فروش ، رضایت مشتریان، فروش به تفکیک مشتری ، ماه ، فصل و سال و ....
کنترل حقوق و دستمزد پرسنل به تفکیک ماه ، سال قسمت و المان های حقوقی مانند اضافه کار و غیبت و ...
کنترل تولید و خطوط تولید
مدیریت قراردادهای های فروش و تامین و بررسی وضعیت مالی آن ها و وضعیت عملکرد شرکت و مشتری در قرادادها
کنترل برنامه فروش و بوجه ریزی و پیشبینی منابع و مصارف

ارتباط با سایر سیستم ها :

حقوق و دستمزد : نمایش گزارش های مدیریتی حقوق و دستمزد
ورود و خروج : نمایش ساعات ورود و خروج
فروش : نمایش گزارش های مدیریتی فروش
خزانه داری : نمایش گزارش های مدیریتی نقدینگی
قرارداد : نمایش گزارش های مدیریتی قراردادها

دیگر قابلیت های نرم افزار مدیریت منابع رسام

X